Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Co to jest osteopatia


A.T.Still
A.T.Still

W 1874 roku, na Uniwersytecie w Baldwin (USA), Andrew Taylor Still przedstawił środowisku medycznemu nową koncepcję leczenia człowieka, którą nazwał OSTEOPATIA.

Podstawowe założenia filozofii leczenia:

  •    Ciało ma zdolność samoregulacji i samoleczenia.
  •     Struktura zależy od funkcji, funkcja od struktury.
  •    Ciało jest całością  fizyczną, umysłową i duchową.

                                                   

Osteopatia jest holistyczną metodą leczenia zaburzeń funkcjonalnych. Brane są pod uwagę i leczone wszystkie systemy organizmu , gdyż tylko wielopłaszczyznowe oddziaływanie może przynieść trwałą poprawę zdrowia. Leczenie jest manualne, a jego celem zrównoważenie napięć, poprawa drenażu i zapatrzenia nerwowo-naczyniowego oraz stymulacja naturalnych procesów regeneracyjno-regulacyjnych.

 

Przedmiotem zainteresowania i działania osteopaty jest ubytek  funkcji. Badanie rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu dotyczącego funkcjonowania człowieka. Później za pomocą specjalistycznych testów i dokładnej palpacji oceniany jest stan funkcjonalny. Celem badania jest zlokalizowanie zaburzenia będącego pierwotnym źródłem dolegliwości.  Osteopata korzysta także z badań obrazowych jak USG, RTG, MR i analiz laboratoryjnych. Ściśle współpracuje również z lekarzami , psychologami i fizjoterapeutami.