Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

OSTROGA PIĘTOWA


plantar fascilitis
plantar fascilitis

 

Powstaje na skutek przewlekłego drażnienia przyczepu piętowego rozścięgna podeszwowego. Wywołuje to uporczywy stan zapalny i ból. Po pewnym czasie dochodzi do zwapnienia przyczepu, który pokazuje się na zdjęciu rentgenowskim w postaci kostnego dzioba. Nie to jest jednak głównym żródłem dolegliwości, lecz nadmiernie napięte rozścięgno podeszwowe .

Do jego przeciążenia dochodzi z wielu różnych przyczyn : utraty równowagi biomechanicznej ciała, zaburzeń metabolicznych prowadzących do przesztywnienia tkanki łącznej, napięć powięziowych- często odległych od miejsca bólu. Z tego powodu leczenie objawowe nie rozwiązuje problemu ostatecznie. Zabiegi fizykalne są konieczne w fazie nasilenia stanu zapalnego i zaostrzenia dolegliwości, ale jest to zaledwie pierwszy etap leczenia. Poprzestanie na tym daje bardzo szybki nawrót bólu i stąd zapewne opinia o uporczywości ostrogi piętowej.

Osteopatia pozwala na zidentyfikowanie początku łańcucha przyczynowo- skutkowego i rozwiązanie problemu u źródła.