Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

TENSEGRITY


 ...że każdy z nas ma znaczenie,że oddziałujemy na siebie wzajemnie na wiele, wiele sposobów, nigdy dotąd nie opisanych. Wszystko, co robimy ma znaczenie w kontekście całości. To, co robimy i myślimy ma wpływ na wszystkich innych. Prawdopodobnie ma to związek ze świadomością planetarną i znacznie szerszymi aspektami człowieczeństwa, niż te które są obecnie w zasięgu naszego pojmowania.

                                                                                       Carlisse Holland D.O.

Tensegrity,

to układ konstrukcyjny, w którym następuje wzajemna stabilizacja elementów sztywnych i elastycznych przy wykorzystaniu sił ściskania i rozciągania. Fenomen występujący w wielu dziedzinach życia np. architekturze ( Supersam, Katowicki Spodek, rzeźby Kennetha Snelsona)- najbardziej znany z budowy koła rowerowego i sieci pająka. Występuje także wewnątrz naszego ciała- jako struktura powięziowa scalająca wszyskie układy . Tajemnica budowy organizmu, który musi być jednocześnie sztywny, aby opierać się działaniu sił np. grawitacji, jak i elastyczny, aby móc dopasować się do sił rozciągania. Zmiana wprowadzona w  jednym miejscu tej struktury powoduje oddźwięk w najdalszym jej zakątku, bo wszystko jest powiązane ze wszystkim. Zjawisko to wykorzystuje OSTEOPATIA zarówno w badaniu jak i terapii. Uwolnienie obszaru będącego w zastoju powoduje normalizację całego systemu i ustąpienie objawów, zdawałoby się, zupełnie nie powiązanych z miejscem ingerencji. Dla człowieka nie znającego tego zjawiska wygląda to magicznie, a to czysta fizyka....
Z tego punktu widzenia osteopaci to mechanicy ludzkiego ciała:-)

 

Unikalny film prezentujący żyjącą powięź.

Ceferty - prywatna praktyka lekarska to firma działająca na terenie kraju od wczesnych lat '90. Dzięki nam, zdrowie odzyskało tysiące pacjentów. Świadczymy usługi z zakresu wizyt domowych i konsultacji pierwszego kontaktu, a także specjalistyczne usługi jak na przykład dentystyka ortodontyczna, czy lecznicza( dokładniejsze informacje uzyskają Państwo w zakładce "Pakiety"). Mamy kilkaset placówek na terenie Polski. Miła i fachowa obsługa to naszym zdaniem podstawa działalności firmy. Koniec kolejek, koniec nieprzyjemnej obsługi - wybierz Ceferty.pl!