Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

TOKSEMIA- NADMIAR TOKSYN.


to wszystko wdychamy....
to wszystko wdychamy....

Czy wiesz, że powierzchnia wchłaniania w jelicie cienkim wynosi u dorosłego czlowieka 200m kwadratowych ? Ubytek rzędu zaledwie 0,5% to dziura wielkości 1 m, przez którą bez żadnych przeszkód toksyny wnikają do naszego ciała!

Patologiczny stan nadmiernej podaży substancji toksycznych, z którymi nasz układ wydalniczy już sobie nie radzi określany jest mianem toksemii. Toksyny mogą pochodzić z wnętrza naszego ciała i są to produkty przemiany materii, martwe komórki, bakterie , wirusy i pasożyty oraz ich metabolity. Każdy zna uczucie rozbicia i osłabienia, kiedy przechodzimy ciężką infekcję. Jesteśmy wtedy zatruci produktami przemiany materii bakterii, która nadmiernie namnożyła się w naszym ciele zaburzając równowagę biochemiczną. Do pozbywania się tych substancji i ich dezaktywację nasz organizm jest ewolucyjnie przystosowany. Główną rolę odgrywa tu sprawny uklad moczowy, wątroba, a także układ oddechowy i skóra.

Istnieje jednak jeszcze drugi rodzaj substancji trujących , o wiele trudniejszych do usunięcia, tzw. egzotoksyny. Dostają się one do organizmu przez błony śluzowe układu oddechowego ( zanieczyszczone powietrze) i pokarmowego ( chemia w pożywieniu, leki) oraz przez skórę( kosmetyki, maści). Wszelkie nadżerki błon śluzowych otwierają szeroko wrota zakażenia. Tym samym ilość substancji trujących w organizmie dramatycznie wzrasta. Organy odpowiadające za oczyszczanie krwi ulegają przeciążeniu , a u człowieka pojawiają się następujące objawy:

- uczucie zmęczenia, osłabienia.

-bóle głowy.

-zaburzenia snu.

-zmiana wrażliwości układu nerwowego : niedoczulica, drętwienia.

- zmiana wagi ciała.

- nocne poty.

- zmiana tembru głosu.

- kaszel, odchrząkiwanie.

- bóle klatki piersiowej lub obręczy barkowej.

- duże napięcia w miednicy.

- zaburzenia hormonalne.

Przeciążenie wątroby czy nerek (głównych "służb porządkowych"), jako zaburzenie funkcjonalne, nie pokazuje się w badaniach laboratoryjnych, jest natomiast bardzo łatwe do stwierdzenia dla osteopaty. Farmakologiczne leczenie objawowe jest nieskuteczne, potrzebne jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania wielu układów w celu uszczelnienia granic kontaktu ze światem zewnętrznym i usprawnienia oczyszczania organizmu.

A Ty co robisz, kiedy czujesz się przemęczony, masz przewlekły kaszel czy kłopoty ze snem? Kawa, dopalacz, papieros, pigułka......