Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

ZABURZENIA FUNKCJI WĄTROBY.


komórki Kupffera należą do makrofagów
komórki Kupffera należą do makrofagów

Czy wiesz,że źle funkcjonująca wątroba powoduje spadek libido?

Jest największym organem naszego ciała, u dorosłego człowieka waży ona ok. 1,5kg. Jest to bardzo ciężko pracujący narząd, który w ciągu minuty filtruje 1,5 litra krwi !

Jako jedyny organ posiada podwójne zaopatrzenie naczyniowe. Żyła wrotna doprowadza krew z żołądka i jelit , a tętnica wątrobowa dostarcza tlenu prosto z serca.W budowie komórkowej jest również niezwykła, gdyż zawiera tzw. komórki Kupffera – najbardziej zdumiewające komórki ludzkiego ciała. Mają one wygląd zbliżony do ośmiornicy i zdolność poruszania się.   Pochłaniają one wszelkie toksyny, zarówno biologiczne jak i chemiczne, i dezaktywują je za pomocą swoich enzymów . Tak działa wątrobowy zakład oczyszczania. Przeładowanie toksynami komórek Kupffera powoduje obniżenie zdolności odtruwania i pojawienie się  objawów toksemii jak alergie, bóle głowy czy chroniczne zmęczenie.

położenie wątroby
położenie wątroby

Wątroba jest narządem odpowiadającym za przebieg bardzo wielu procesów metabolicznych i regulacyjnych.

Oto niektóre z nich:

-regulacja przemian węglowodanowych- odpowiada za utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi

-magazynowanie glikogenu, witamin A, D, B ( w tym B12 ) i pierwiastków jak żelazo i miedź

-regulacja metabolizmu białka i tłuszczy

-wytwarzanie czynników krzepnięcia

-produkcja globuliny wiążącej hormony płciowe – za wysoki jej poziom powoduje spadek libido!!

-wytwarzanie białek transportujących tłuszcz, żelazo, hormony i leki. Najbardziej znane są lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL) przenoszące cholesterol ze ścian naczyń krwionośnych z powrotem do wątroby w celu wydalenia go. To wątroba odpowiada za stan naczyń krwionośnych i dbanie o jej zdrowie jest najlepszą profilaktyką chorób sercowo-naczyniowych.

-oczyszczanie z toksyn- zależne od poziomu witaminy C i tauryny.

 

Objawy źle pracującej wątroby są bardzo liczne. We wczesnych stadiach, w fazie zaburzeń funkcjonalnych, badania laboratoryjne nie pokazują żadnych odchyleń od normy, co usypia naszą czujność lub odwraca uwagę od źródła problemów. Podwyższenie stężenia enzymów wątrobowych we krwi następuje bowiem dopiero przy uszkodzeniu jej komórek . 

 

Objawy zaburzeń funkcjonalnych wątroby:

-słabe trawienie- wzdęcia, nudności, zaparcia

-zaburzenia snu, bóle i zawroty głowy

-nieprzyjemny oddech ( amoniak), obłożony język

-zaburzenia nastroju, koncentracji

- depresja, spadek libido

-objawy alergiczne jak: katar sienny, wysypki skórne, astma – zwłaszcza pojawiające się u dorosłych

-nadciśnienie tętnicze krwi , wzrost jej lepkości i gęstości

-skoki poziomu stężenia cukru we krwi: trudności z utrzymaniem wagi, zaburzenia łaknienia, napady wilczego apetytu i pociąg do słodyczy

-hipercholesterolemia

-kamica pęcherzyka żółciowego

-zespół chronicznego zmęczenia

-nadmiar ciepła w organizmie, uporczywe pocenie się i nieprzyjemny zapach potu

-zmniejszenie tolerancji na alkohol i przyjmowane leki

opukiwanie wątroby
opukiwanie wątroby

W medycynie chińskiej z funkcjonowaniem poszczególnych organów wiąże się stan emocjonalny . Człowiek z nierównowagą wątroby jest gniewny, niecierpliwy, rozdrażniony i nerwowy. Cierpi na zaburzenia snu, przewlekłe bóle i zawroty głowy, jest pobudzony- rozgorączkowany. W fazie wyczerpania wpada w stan depresyjny, ma zaburzone libido i może mieć skłonności samobójcze.

W aparacie ruchu obserwuje się sztywność mięśni i ścięgien, co powoduje zwiększenie skłonności do powstawania uporczywych stanów zapalnych . Zaczerwienione, suche i swędzące oczy dopełniają obrazu człowieka z nierównowagą wątroby.

Bez zrozumienia tych zależności leczenie jest tylko objawowe. Farmakoterapia jest nieskuteczna, gdyż nie rozwiązuje problemu u źródła. Wręcz przeciwnie, zwiększa obciążenie i tak już niewydolnej wątroby.

Co osteopatia może zaoferować w takiej sytuacji?

W badaniu osteopatycznym sprawdza się zawsze cały organizm. Nawet jeśli pacjent przychodzi z bólem w aparacie ruchu, osteopata przeprowadza wywiad w kierunku zaburzeń metabolicznych i palpacyjnie vfsprawdza stan funkcjonalny wątroby . Bez usprawnienia jej pracy, poprawienia drenażu i ułatwienia odprowadzenia toksyn nie jest możliwe uzyskanie poprawy zdrowia i trwałego ustąpienia dolegliwości. Osteopata wykorzystuje w tym celu szereg technik manualnych, ale zaleca również zmianę diety i trybu życia.

Jeżeli dostrzegasz u siebie wymienione wyżej objawy, to wiedz, że z Twoją wątrobą coś się dzieje….